Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02
                           

Kuba "Kyuba" Bujakowski



HALO 2 WYCIEKŁO
Do sieci w niewiadomy jak dotąd sposób przedostało się HALO 2. Wersja, którą można pobrać z netu to tak zwana wersja PAL – z francuskimi głosami i angielskimi napisami. Nie jest to żadna beta czy też alfa tylko finalny produkt, który miał trafić do tłoczni. Bungie podejrzewa, że właśnie podczas tłoczenia płyt gra mogła zostać skradziona. Producenci HALO 2 ostrzegają, że jeśli ktoś opublikuje w sieci jakiekolwiek materiały, bądź informacje, zostanie podany do sądu.

ANNO 3

PANZERS x2
Źródło: Wirtualne Imperium Gier (gry.wp.pl) Według nieoficjalnych informacji ilość wstępnych zamówień na ów produkt podwoiła się, a program do dziś sprzedaje się nieźle. W dodatku nie ma chyba gracza, który by o programie nie słyszał. Kto zatem stracił? Zdaniem niektórych Cenega, gdyż udowodniła, iż reaguje na problem dopiero wtedy, gdy zainteresują się nim media. Zdaniem innych TVN i inne "sensacyjne" media, które pokazywały i pisały bzdury, byle tylko zalepić sezon ogórkowy jakimś ciekawym newsem. Niektórzy gracze wspominają też o blamażu dziennikarzy Gamestara, który przyczynił się do wybuchu afery.

BET ON SOLDIER

ANNO 3
Nadchodzi kontynuacja jednej z najlepszych strategii ekonomicznych wszechczasów. ANNO 3 będzie grą opartą na zupełnie nowym, stworzonym od podstaw silniku graficznym. Koniec z „płaskimi” budynkami i jednostkami, nastały czasy trzeciego wymiaru. Cała gra porażała będzie teraz feerią barw i szczegółowością budynków oraz jednostek. Wszystko będziemy mogli oglądać pod dowolnym kątem i z dowolnej odległości. Autorzy obiecują niezwykle realistyczne efekty świetlne, dynamiczne cieniowanie a nawet takie bajery jak wodę odbijającą otoczenie. Oczywiście nie zabraknie nowych budynków, produktów czy możliwości rozwoju wojska. Nie wiemy jeszcze jakimi cywilizacjami przyjdzie nam grać, ale pewniakiem jest, że będzie ich na pewno więcej niż w ANNO 1602 i ANNO 1503. Ponadto autorzy rozpatrują możliwości uproszczenia interface’u gry i dodania wielu opcji ułatwiających grę początkującym. Data premiery nie została jeszcze podana.
TOP 10 IN UK
Tradycyjnie, mam dla was listę najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii. Enjoy.
1. FIFA Soccer 2005 (Xbox, PlayStation 2, GameCube, Game Boy
Advance, PC) 2. Fable (Xbox)
3. Pokemon FireRed (Game Boy Advance)
4. The Sims 2 (PC: Electronic Arts)
5. Burnout 3: Takedown (Xbox, PlayStation 2)
6. Rome: Total War (PC)
7. Tony Hawk’s Underground 2 (Xbox, PlayStation 2, GameCube, Game Boy Advance, PC)
8. Star Wars Battlefront (Xbox, PlayStation 2, PC)
9. Pokemon LeafGreen (Game Boy Advance)
10. Def Jam Fight For NY (Xbox, PlayStation 2)


Cuda się zdarzają – po raz pierwszy od baaaaaaardzo dawna w pierwszej “trójce” nie mamy żadnych SIMSów :P

TOP 10 W NOWEJ ZELANDII
Żeby było ciekawiej dorzucam jeszcze zestawienie, najlepszych gier w Nowej Zelandii.
1. V8 Supercars 2 (PlayStation 2)
2. Fable (Xbox)
3. The Sims 2 (PC/MAC)
4. Pokemon LeafGreen (Game Boy Advance)
5. Pokemon FireRed (Game Boy Advance)
6. Tony Hawk’s Underground 2 (PlayStation 2)
7. Rome Total War (PC/MAC)
8. Star Wars Battlefront (PlayStation 2)
9. The Sims Deluxe (PC/MAC)
10. Warhammer 40,000: Dawn Of War (PC/MAC)


No tutaj jest już nieco “normalniej” SIMS 2 na trzecim miejscu, pozycja dopuszczalna przez standardy ISO :)

BET ON SOLDIER
Ta wojna jest inna od pozostałych... Nie stoi na żadnym podłożu religijnym czy sporze o terytorium. Nikt tak naprawdę nie wie dlaczego się rozpoczęła. 8 lat niekończącego się konfliktu doprowadziło do wykształcenia się dwóch potężnych korporacji, które wykorzystują ludzi do mordowania, płacąc ich od ilości zabitych. Jednak to nie wystarcza na utrzymanie się. Żołnierze – o ile można ich tak nazwać, zmuszeni są do walczenia na arenach ku ogólnej uciesze bogatych biznesmenów. Na tych pojedynkach opierać się właśnie będzie główny cel gry. W BET ON SOLDIER dostępnych będzie 40 rodzajów broni oraz 40 zawodników. Całość napędzać będzie Kt Engine – efekt sześciu lat pracy nad możliwościami graficznymi komputerów. Jak mówią sami twórcy: „silnik ten wyciśnie z naszego hardware’u wszystko co się tylko da wycisnąć”. Zresztą wystarczy popatrzeć na screeny, aby upewnić się, że chłopaki z Kylotonn Software nie rzucają słów na wiatr. Premiera „już” 27 Maja 2005 roku.
NOC KRUKA ZNOWU PRZESUNIĘTA
Źródłó: CD Projekt (www.cdprojekt.info)
Firma CD Projekt poinformowała, że premiera gry Gothic 2: Noc Kruka została przesunięta na pierwszy kwartał 2005 roku. Przyczyny przesunięcia są całkowicie niezależne od dystrybutora. Opóźnienie premiery spowodowane jest wewnętrznymi kwestiami licencyjnymi firmy JoWood. CD Projekt obiecuje, że dołoży wszelkich starań, aby polska premiera Nocy Kruka odbyła się równo ze światową. Dodatek będzie kosztował jedne 59,90 PLN! Więcej informacji już wkrótce.

ARMIES OF EXIGO


DOOM3 – DODATEK
W wywiadzie do magazynu Gaming Computer World, dwaj pracownicy Id Software - Todd Hollenshead i Tim Willitis powiedzieli iż szykują dodatek do DOOM3. Informację tę potwierdził główny programista firmy, człowiek legenda, John Carmack. Jak na razie o samym dodatku wiadomo, tyle, że będzie. Id nie podało jeszcze jakichkolwiek informacji. Pozostaje nam jedynie użycie naszej nieograniczonej wyobraźni i domyślenie się tego co mogą nam zaserwować jedni z najlepszych programistów świata.


ARMIES OF EXIGO
Szykuje nam się kolejna strategia, której główny nacisk zostanie położony na walkę przy użyciu niezwykle wielkich armii. ARMIES OF EXIGO przeniesie nas do baśniowej krainy w której sprzymierzone wojska elfów, ludzi a nawet zwierząt będą musiały stoczyć walkę z siłami ciemności. My oczywiście pokierujemy losami tych pierwszych. Bardzo ciekawym pomysłem w grze może być możliwość prowadzenia walki zarówno na powierzchni ziemi jak i pod nią. W AOE (co za zbieżność skrótu z jedną popularną strategią...:P) obudowanie miasta szczelnym murem nie będzie nam dawało 100% bezpieczeństwa, ponieważ w każdej chwili przeciwnik będzie mógł nas zaatakować z podziemia. Koniecznością będzie więc prowadzenie walki na dwóch frontach. Autorzy gry obiecują nam wciągającą, epicką, podzieloną na trzy części kampanię, której przejście zajmie nam wiele godzin (no to już jest standardzik chyba). Żywotność grze zapewni rozbudowany tryb multiplayer, w którym będziemy mogli zmierzyć się z najlepszymi graczami z całego świata. Premiera gry przewidziana jest na początek stycznia 2005.


EXPANSION DO SACRED ZA DARMO
Źródłó: Cenega Poland (www.cenega.pl)
Warszawa – 22 października, 2004 – Cenega Poland ma przyjemność poinformować, że w dniu dzisiejszym na serwerach firmy pojawił się darmowy dodatek do gry Sacred – Sacred Plus. Rozszerzenie mogą pobrać wszyscy posiadacze oryginalnej, polskiej wersji językowej gry spod poniższego adresu: http://www.cenega.pl/pobierz_plik.php?ID=747 (120,58MB).
Polska wersja dodatku pojawiła się z drobnym opóźnieniem w porównaniu z wersjami obcojęzycznymi. Spowodowane było ono błędem wychwyconym przez testerów Cenegi. Dzięki temu, polska wersja Sacred Plus zawiera udostępniony wczoraj przez firmę Ascaron patch i nie trzeba jej dodatkowo aktualizować.


EPIC NA SPRZEDAŻ
Nie najlepiej dzieje się ostatnio ze znaną chyba wszystkim graczom firmą Epic Games. Jak możemy przeczytać w opublikowanym przez firmę bilansie rocznym – Epic zanotowało 2 mln. funtów straty i bardzo możliwe jest, że już wkrótce chłopaki przestaną istnieć. Zainteresowany przyjęciem firmy jest UbiSoft – francuski gigant, który dzięki tej transakcji mógłby dostać się na Angielski rynek gier komputerowych.

IMPERATOR


IMPERATOR
IMPERATOR będzie MMORPGiem toczącym się w odległej przyszłości. Przyszłości w której Imperium Rzymskie nigdy nie upadło. Niewielkie zmiany w historii Cesarstwa doprowadziły do nastania na Ziemi zupełnie innych czasów. Rzymianie podbili praktycznie cała naszą planetę i na tym wcale nie poprzestali. W ich władaniu znajduje się wiele okolicznych. Każda posiadająca własną florę, faunę, charakterystycznych mieszkańców i budynki. Na tych właśnie planetach przyjdzie nam grać. Gierka oferować będzie praktycznie wszystko to co konkurencyjne, dobre MMORPGi – rozbudowany i szczegółowy świat, możliwość zajmowania się praktycznie każdą profesją, setki przedmiotów i dziesiątki miast gromadzących prawdziwych, żywych graczy. IMPERATOR będzie grą PvE (Player Versus Enviorment) co oznacza, że przez większość czasu będziemy biegać po świecie i walczyć z komputerowymi przeciwnikami, chociaż możliwość walki z graczami także w grze się pojawi. Data premiery nie została jeszcze podana.


  Poprzednia strona Spis treści Nastepna strona   02